Kniha, o tom, čo všetko
sa môže stať, ak veci
pôjdu tak, ako idú.
Palo Hlubina

Budúcnosť môžete prežiť už teraz

Poďte sa pozrieť na to, ako by vyzeral svet, v ktorom sa stali tie najdramatickejšie udalosti, ktoré dnes hrozia. Všetky poviedky vychádzajú z reálnych informácií a opisujú, čo všetko sa môže stať, keď...

O čom sa v knihe dočítate


Roboty s umelou inteligenciou sa dostanú do predaja skôr, než si myslíme

Ľudia dostávajú hromadné výpovede, pretože kúpiť robota s umelou inteligenciou, ktorý sa dokáže ešte aj učiť, je lacnejšie, ako zamestnávať ľudí. Dokonca aj milencov a milenky, ktorí vyzerajú takmer ako ľudia si môže dovoliť hocikto. Ako bude vyzerať takýto svet?

Falošné správy sa začnú využívať na politické hry

Starosta, starý muž z dediny, sa rozhodne dostať na vrchol politiky. Najme si na to špičkového, hoci na hrane zákona sa pohybujúceho stratéga. Ako sa falošnými správami dajú zneužiť médiá, ľudia a politickí súperi? Príbeh človeka, ktorý sa rozhodol rozohrať partiu s veľkými hráčmi.

Hackeri vypnú civilizáciu

Mladá mamička sa potrebuje dostať z práce domov skôr, aby zobrala dcérku zo školy. Žije však v skorumpovanom štáte, kde vás polícia bežne sexuálne obťažuje a naviac v období, keď hackeri vypínajú mobilné siete a radikálne skupiny výpadky využívajú na nastoľovanie vlastných pravidiel hry.

Vzťah sa premení na hľadanie dokonalosti

Dvojica svoj mladý vzťah neustále porovnáva s tým, čo vidia na internete, čítajú na sociálnych sieťach a v článkoch magazínov. Ako sa skončí pokus udržať si dokonalý vzťah, keď jeden z partnerov má patologické črty, ktoré mu život na internete pomáha spoľahlivo zastierať?

Uvidíte, čo vidieť nechcete

Unudení priatelia pozorujú lacným drónom s kamerou obyvateľov luxusnej bytovky. Túžba uvidieť nahú ženu sa zvrtne vo chvíli, keď nahrajú známeho politika, ako v jednom z bytov robí niečo, čo môže položiť celú vládu. Ak by išlo len o sex s celebritou, bolo by to ešte dobre... Dvojici začína ísť reálne o život.

Radikáli prevzali moc v štáte

A je to tu. Extrémisti, ktorí sa chceli dostať k moci, sa k nej dostali. Za pomoci zahraničnej vlády prevzali kontrolu nad krajinou a začali v nej nastoľovať fašistickú diktatúru. Situácia, ktorá už tu bola a je tu znovu.

Príroda ukáže, kto je tu pán

Príroda sa viac nechcela hrať s ľuďmi a zmenu klímy roztočila naplno, čo sa prejavuje najmä extrémnou veternosťou, čo v spojení s prudkými lejakmi bráni dopestovať plodiny na jedenie. Zásoby sa míňajú, politici nevedia reagovať, hrozí obrovský hladomor. Jedinou nádejou je mladý farmár...

Veľký Chán sa vráti

Najskôr to oznámil verejne. Že chce dobyť svet. Médiá sa mu vysmiali, ľudia sa na ňom bavili. Po čase však ukázal, ako s pomocou a manipuláciou ľudí, ktorých nikdy nestretol, vie zatočiť s ľudstvom. Naozaj by dokázal jediný človek položiť na kolená civilizované krajiny a ľudí poslať naspäť na stromy?

O autorovi

Palo Hlubina (1978) je bývalý publicista, autor troch kníh, v súčasnosti sa venuje najmä tvorbe marketingových stratégií a ich realizáciám. V knihe Aj toto sa môže stať využil svoje viac než desaťročné skúsenosti s tvorbou predikatívnych modelov a scenárov pre vývoj budúcich udalostí.


ISBN: 978-80-971810-2-4    Vydavateľ: www.SAMOSA.sk   Kontakt: info@samosa.sk

Všeobecné obchodné podmienky   Reklamačný poriadok